Rozszerzenia domen .mx, .my oraz .mn
Rozszerzenia domen .mx, .my oraz .mn
14 października, 2018
Rozszerzenia domen .sejny.pl oraz .slupsk.pl
3 listopada, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .nu, .pe oraz .ph

Rozszerzenia domen .nu, .pe oraz .ph

Domena .nu

Domena .nu jest to domena krajowa przyporządkowana do Niue – wyspy, która znajduje się na Oceanie Spokojnym w Polinezji będącej terytorium stowarzyszonym Nowej Zelandii. Wyspę Niu zamieszkuje jedynie 1000 osób. Przez pewien czas państwo to było jedyne na świecie, gdzie oferowano mieszkańcom zupełnie darmowy dostęp do Internetu (opłaty, które wpływały od użytkowników tej domeny miały wspomóc rządowy program darmowego Internetu). Domena ta, ze względu na jego zbieżność z angielskim słowem „new” (nowy), jest chętnie wykorzystywana do projektów handlowych. Stosowana jest również chętnie przez firmy ze Szwecji, Danii, Holandii i Belgii, gdzie “nu” znaczy “teraz”, np. www.tv.nu. Cieszy się także popularnością pośród serwisów prasowych oraz erotycznych. Rejestracja dostępna jest dla osób oraz podmiotów z dowolnego kraju, wiąże się jednak z akceptacją postanowień rejestracyjnych, można ją przeprowadzić na https://www.cal.pl/domena-nu. Nie jest wymagane posiadanie lokalnej siedziby firmy. Minimalny okres rejestracji domeny wynosi 2 lata.

Domena .pe

Domena .pe jest to domena narodowa, która jest przypisana do Peru – państwa, zlokalizowanego na zachodzie Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym. Peru jednym z najszybciej rozwijających się państw na kontynencie. Gospodarka opiera się tutaj na eksploatacji rud miedzi oraz cynku – Peru jest drugim największym eksporterem na świecie. Państwo to jest również głównym eksporterem srebra na świecie. Domena .pe powstała w 1991 roku. Jest zarządzana przez Red Cientifica Peruana (RCP). Domeny drugiego poziomu to: edu.pe (instytucje edukacyjne), gob.pe (rząd), nom.pe (osoby prywatne), mil.pe (wojsko), sld.pe (zdrowie), org.pe (organizacje), com.pe (podmioty komercyjne), net.pe (dostawcy sieci). Od 7.12.2007 domena ta jest dostępna dla podmiotów z dowolnego kraju. Nazwa domeny musi składać się z minimum 3 oraz maksimum 63 znaków.

Domena .ph

Domena .PH jest to domena krajowa przeznaczona dla Filipin – państwa, które jest zlokalizowane w południowo-wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym i składa się z około 7500 wysp. Jego ekonomia jest 33. największą na świecie (zawdzięcza to głównie eksportowi półprzewodników i sprzętu elektronicznego).  Domena powstała w 1990 roku. Początkowo była administrowana początkowo przez DotPH Domeny Inc. Domeny drugiego poziomu to: com.ph, net.ph, org.ph, mil.ph, gov.ph, edu.ph. Domena .ph jest dostępna dla osób fizycznych oraz firm i organizacji z dowolnego kraju pod adresem https://www.cal.pl/domena-ph. Nie jest wymagane posiadanie lokalnej siedziby firmy. Minimalny okres rejestracji domeny wynosi 2 lata.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się