Rozszerzenia domen .starachowice.pl oraz .swidnica.pl
Listopad 5, 2018
Rozszerzenia domen .cars oraz .casa
Styczeń 15, 2019
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .net oraz .info

Domena .net

Domena .net to domena globalna, która podkreśla międzynarodowy charakter działalności firmy. Domena ta jest jedną z pierwszych domen najwyższego poziomu i cieszy się wysokim zainteresowaniem w sieci. Pierwszą domenę .net zarejestrowano w styczniu 1985 roku. Domenę .net wybierają marki nastawione na rozwój na rynku międzynarodowym oraz firmy telekomunikacyjne. Rejestracja domeny jest otwarta dla wszystkich. Końcówka .net jest rozszerzeniem, które jest rozpoznawalne globalnie, otwiera to możliwość wejścia na każdy rynek. Założeniem powstania tej domeny była promocja wszelkich podmiotów związanych z siecią i Internetem. Łącznie jest zarejestrowanych ponad 15,1 miliona nazw w rejestrze domeny .net. Strony z rozszerzeniem .net to :konferencjaget.net, 4programmers.net, 40ton.net, morele.net, blazor.net, winscp.net, smarterasp.net oraz laboratoria.net.

Domena .info

Domeny .info są młodsze od domen .com i .net – zostały wprowadzone w 2001 roku. Mają one uniwersalne zastosowanie do wszelkich serwisów informacyjnych. Domena ta daje szansę dla firm, które chcą w efektowny sposób przedstawić informacje o swojej działalności, produktach czy promowanych wydarzeniach. Pod rozszerzeniem .info mogą znaleźć się szczegółowe informacje na temat produktu i marki. Od 1 stycznia 2014 dla domen .info obowiązuje obowiązek autoryzacji jej abonenta po rejestracji domeny bądź zmianie danych. Domena .info jest najczęściej wykorzystana przez serwisy i portale informacyjne, strony z aktualnościami z danego regiony lub miasta, blogi eksperckich, serwisy poradnikowe oraz firm chcące rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne. Organizacja, która zajmuje się tą domeną to Afilias Limited.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się